Jaroslav Svoboda | *1992 Telč

Pohybuji se mezi Prahou a Vysočinou, fotím po celé ČR i v zahraničí

Fotografování se věnuji od roku 2012, kdy jsem několik let zároveň pracoval jako projektant v architektonické kanceláři.

V současné době mě fotografie zaměstnává na 100%, kdy se mimo focení reportáží a portrétů věnuji fotografování přírody a měst pro turistické portály, obce a zájmové spolky. Dlouhodobým klientem je zde pro mě Geopark Vysočina sídlící v mém rodném městě (Telč), dále pak rakouský Naturpark Blockheide a další.

Pro architekty, projekční kanceláře nebo stavební společnosti fotím jak stavby a celky v exteriérech, tak i interiérové fotografie.

Díky získání v současnosti nejvyššího dosažitelného pilotního průkazu pro práce dronem kategorie A2 a Specific můžu legálně létat v zástavbě i mimo ní a pořizovat pro své klienty originální snímky z ptačí perspektivy.

V roce 2021 jsem získal druhé místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii Sport se sérií fotografií ze závodů horských kol, dvě fotografie byly vybrány do užšího výběru World Sports Photography Awards, další pak v AIPS Sport Media Awards.

Výběr mých klientů si můžete prohlédnout zde, kontaktní údaje najdete zde.